InSEA külalised Portugalist

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eestis oli seoses Tallinnas toimunud kunstiõpetajate foorumi ja T. Talve Kullo  Galerii näitusega InSEA Euroopa kunstiõpetajate organisatsiooni esindus Portugalist eesotsas president Teresa Eca´ga. Külalised olid ka Laulasmaa Koolis. 27.10., toimus kooli auditooriumis viimaste aastate InSEA Euroopa- ja maailmakongressidele esitatud T.Talve ja õpilaste koostöö-videote demo. Kohal olid ka Keila vallavanem Jaan Alver ning haridusnõunik Milvi Brokko. Õpilased tutvustasid kooli oma esitlusega. Kunstiõpetajad ja kaks õpilast Portugalist vaatasid Laulasmaa Kooli õpilaste portfooliosid. Peale seda oli väike ekskursioon koolis ja Laulasmaa ümbruses. Külalistele jättis väike külaskäik Laulasmaale ilmsesti väga hea mulje, mida kinnitati sissekandega raamatusse.

Tänan kõiki, kes asjaga positiivselt seotud!

Lugupidamisega lisan fotod,

Tõnu Talve – InSEA
Laulasmaa Kooli õpetaja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

InSEAst
InSEA Kunstiõpetajate Euroopakongress Inglismaal, Canterbury-s, 24.-26.06.2013. Ainsa osalejana Eestist esitlesin ca 15 min. piltide, fotode ja tekstide seeriat PowerPoint-is Toomas Rulli, Metsatöllu ja Fragile muusikaga. Pp esitlus koosneb suuremas mahus õpilaste ja minu töödest – 2012/2013 õ/a.  Paremad, päranditeema kohased joonistatud ja maalitud pildid, fotod ning inglise keelde tõlgitud tekstid konkursile “Sõber hunt”.  “Identities – student at school or (were)wolf in the forest? –  Identiteedid – hunt, libahunt, õpilane? – sõber või valdur praeguse kooli kuvandil. Õpilaste ja õpetaja tõlgendused koolielust, tööst ja loomingust ning omavahelistest suhetest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ettevõtmisi, kongressi osalustasu ja transporti rahastas osaliselt Laulasmaa Kool, Harjumaa Omavalitsuste Liit ja Kultuurkapital – TÄNAN!

2014 .a. juulis osalesin ettekannetega InSEA Kunstiõpetajate maailmakongressil Melbourne´s, ainsa esindajana Eestist. Omaosalus kujunes õpetajale ülemõistuse suureks, paraku. Kas see fakt motiveerib õpetajat?

Olen InSEA Euroopa- ja maailmakogressidel osalenud ettekannetega kõikidel aastatel, va. 2009. St. 11-l korral,
2003 – 2014.

http://rus.postimees.ee/733022/uchitelja-bastujut-v-rijgikogu-hudozhestvennym-sposobom/
http://rus.err.ee/gallery/d2715512-0b7d-4dae-886c-d9e4ce24b2d8